KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197313
nr 1619 7313
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, "Lekkamraterna". Signerad. Olja på pannå, 50x38 cm, yttermått inklusive ram: 61x50 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 13 maj 2024
kl 19:39:05
400 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson